Nawiewniki tekstylne

Kanały tekstylne A-Went mogą być wykorzystywane albo jako nawiewniki przekazujące je na całej powierzchni lub tylko części – zgodnie z potrzebami użytkownika. Nawiewane powietrze jest dostarczane za pomocą różnej wielkości otworów ciętych laserowo w dowolnej konfiguracji na obwodzie kanału. Powietrze z kanałów tekstylnych dystrybuuje się przez:

materiał przepuszczalny

materiał przepuszczalny

mikroperforację

mikroperforację

perforację

perforację

szczelinę

szczelinę

dyszę

dyszę

dyszę dalekiego zasięgu

dyszę dalekiego zasięgu

Aby uzyskać żądaną dystrybucję powietrza, należy wybrać metodę najlepiej odpowiadającą danemu pomieszczeniu. Otwory mogą mieć rozmaite położenie i różną wielkość, począwszy od 0,2–0,4 mm. Najmniejsze z nich (mikroperforacja) pozwalają na mały wypływ powietrza, są więc przeznaczone głównie do biur i laboratoriów, gdzie kanały znajdują się na niewielkiej wysokości. Dla perforacji (4–9 mm) uzyskuje się strumień powietrza o większej prędkości, który może być zastosowany w wyższych pomieszczeniach, np. magazynach, sklepach. Największy zasięg mają dysze dalekiego zasięgu, wykorzystywane np. w magazynach wysokiego składowania czy halach sportowych.

  1. Materiał przepuszczalny
  2. Mikroperforacja
  3. Szczeliny
  4. Perforacja
  5. Dysze
  6. Dysze dalekiego zasięgu
Schemat zasięgu

Nawiewniki tekstylne okrągłe

nawiewniki okrągle Nawiewniki okrągłe najczęściej stosowane, zaletą ich zastosowania jest łatwy montaż

Nawiewniki okrągłe

Nawiewniki tekstylne pólokrągłe

nawiewniki półokrągle Kanał półokrągły (H) – stosowany, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na kanały okrągłe oraz z powodów estetycznych np. w biurach

nawiewniki polokrągle

Nawiewniki tekstylne ćwierć okrągłe

nawiewniki ćwierć okrągłeKanał ćwierćokrągły (Q) – wykorzystywany w miejscu styku ściany i sufitu lub innych prostopadłych do siebie powierzchni

nawiewniki ćwierćokrągle

Kanały tekstylne
(transportowe)

Przewody wykonane z nieprzepuszczalnej tkaniny, podobnie jak izolowane kanały ocynkowane, transportują powietrze do miejsca przeznaczenia. Mogą mieć różne kształty; najpopularniejsze elementy „kształtki” to: redukcje, kolana, trójniki, kolektory.

kształtki

Tekstylne nawiewniki wyporowe

Tekstylne nawiewniki Vertical TNW zostały zaprojektowane do nawiewu powietrza w systemach wentylacji wyporowej. Szeroki zakres dostępnych opcji zapewnia efektowną integrację z każdym wystrojem wnętrz.

Nawiewniki te są stosowane wszędzie tam, gdzie potrzeba wysokiej efektywności systemów wentylacyjnych, tzn. uzyskania możliwie najniższego zanieczyszczenia powietrza w połączeniu z zapewnieniem optymalnego komfortu cieplne go w obszarach pracy i przebywania ludzi.

Informacje zawarte w tabeli pozwalają na dokonanie wstępnego doboru nawiewników. Dalsze informacje techniczne można uzyskać w naszym dziale technicznym.

Tekstylne nawiewniki Vertical od razu po dostarczeniu nadają się do montażu. W wersji standardowej są wykonane z perforowanej tkaniny poliestrowej. Średnica otworów wynosi 4–10 mm. Widoczne części nawiewnika są białe; inne kolory dostępne na zamówienie. Ze względu na brak konieczności stosownia wymiennych materiałów filtracyjnych nawiewniki nie wymagają konserwacji. Istnieje możliwość dostosowania ich wykonania do życzeń klienta.

Nawiewnik wyporowy umożliwia efektywne wykorzystanie własności fizycznych ciepłego i zimnego powietrza poprzez otwarcie odpowiednich otworów latem i zimą.

lato i zima

Wypełnij formularz
Wypełnij formularzCo chcesz pobrać?*

Wypełnij formularz